Kromě svého působení v ZUŠ Habrmanova, kde své žáky učí hře na housle, violu či skupinovému hraní v orchestrech i menších uskupeních, je Dagmar Besuchová také profesionální hráčkou violové sekce ve Filharmonii Hradec Králové.
Během své koncertní kariéry působila Dagmar i v zahraničí. Mezi její zahraniční vystoupení patří například i angažmá v americké Mary Washington College ve Virginii, kde v březnu roku 2000 hostovala jako sólistka.
K jejím dalším úspěchům patří i sólový part v symfonické básni Richarda Strausse „Don Quijote“, kde si pod záštitou hradecké Filharmonie zahrála po boku světoznámého violoncellisty Davida Grigoriana.
Dagmar má však za sebou i koncerty s tuzemskými hvězdami. V lednu 2014 například hrála sólo s proslulou houslovou a violovou virtuoskou Gabrielou Demeterovou v Braniborském koncertu č. 6 B dur.
Na ZUŠ Habrmanova vyučuje od roku 2001 hru na smyčcové nástroje, konkrétně pak na housle a violu, ale učí i komorní hře. Od roku 2005 je navíc i dirigentkou Smyčcového orchestru Juventistrings.
Už delší dobu si však pohrávala s myšlenkou uplatnit smyčcové nástroje i modernějším a originálnějším způsobem. V roce 2009 proto zahájila výuku i na elektronické smyčce a mimo jiné se také rozhodla založit kapelu s obsazením právě těchto nástrojů.
Nakonec dala vzniknout hned dvěma uskupením, a to konkrétně kapelám Elektroband a Electrophonix, kde sama zastává pozici první houslistky. V těchto uskupeních mají žáci kromě možnosti hrát na elektrofonické nástroje i možnost nacvičení moderních písní. Její žáci mohou hrát nejen klasické skladby, ale i populární hity současnosti.
Hráči těchto kapel se účastní nejen vlastních koncertů, ale i různých jiných akcí včetně plesů, svateb či klubových nebo dokonce festivalových vystoupení. V roce 2014 Dagmar například dovedla Electrophonix k vystoupení na hradeckém Majálesu. Od té doby si ale obě její kapely zahrály na mnoha dalších akcích.
Její žáci se často úspěšně zúčastňují různých soutěží, ale jejím nevětším cílem je vést děti k radosti z hudby. Pro Dagmar Besuchovou je totiž mnohem důležitější, když její žáky hra na jejich nástroje baví, než jestli vyhrávají jednu soutěž za druhou. To je také jedním z důvodů, proč se osobně zasadila o nákup elektrických nástrojů a proč se svým žákům věnuje mnohem více, než je v silách kteréhokoliv jiného smrtelníka.