„Zpívej, jak mluvíš.“
Populární zpěv neznamená pouze orientaci na repertoárovou oblast „neklasické“ hudby: je to komplexní systém, který stejně jako zpěv klasický kultivuje vokální projev žáka a má svou oblast pěvecké techniky, své výrazové prostředky
i stylové požadavky a v neposlední řadě zahrnuje rovněž problematiku práce s ozvučovací a nahrávací technikou. Zpěvák populární hudby se nemusí zdaleka tolik soustředit na rozvoj síly svého hlasu (tuto práci za něj odvede technika), avšak může (a musí) se o to více soustředit na jiné stránky interpretace a stylovost provedení.
Studium je možné již od mladšího školního věku, jelikož základy pěvecké techniky jsou totožné se zpěvem klasickým:
na prvním místě zůstává funkční správnost tvorby tónu a výslovnost bez slyšitelných logopedických vad. Avšak ani starší začátečníci nemají v žádném případě „zmeškáno“, protože hlasová technika zde více než ve zpěvu klasickém vychází
z osobitého způsobu projevu zpěváka a jeho pěveckého naturelu, což jsou oblasti, které se výrazněji rozvíjejí až s věkem.
Populární zpěv přináší nové možnosti, ale také nové nároky, především na celkovou muzikálnost a smysl pro interpretaci. Odměnou je možnost profilovat svou pěveckou stránku do velké míry podle vlastních představ a stylových preferencí.